PROGRAM MISJI PRZEDSIĘBIORCÓW POLSKICH DO CHORWACJI – OSIJEK 2015

TERMIN: OD 14 DO 17 PAŹDZIERNIKA 2015 R.

DZIEŃ PIERWSZY (ŚRODA)

14 PAŹDZIERNIKA

1. Przylot gości z Polski do Zagrzebia (dokładny czas zależy od daty spotkania i godziny przylotu samolotu)
  2. Przejazd gości z lotniska w Zagrzebiu do hotelu w Osijeku.
  3. Po drodze przerwa kawowa. Dokładna godzina zależy od czasu przylotu do Zagrzebia.
  4. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ DRUGI (CZWARTEK)

15 PAŹDZIERNIKA

9.30. - rejestracja uczestników

10.00 – 11.00. – CZĘŚĆ WSPÓLNA DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW

1. Wystąpienie przedstawiciela miesięcznika „Poduzetnik”.(Przedstawienie celów spotkania, gości, miesięcznika.. ).
  2. Prezentacja przedstawiciela Chorwackiej Izby Gospodarczej w Osijeku.
  3. Prezentacja przedstawiciela lokalnych władz Osijeka.
  4. Prezentacja przedstawiciela Agencji Polsko-Bałkańskiej Współpracy Gospodarczej
    Sp. z o.o.
    (możliwości współpracy, zakres usług dla chorwackich i polskich przedsiębiorców, możliwości współpracy pomiędzy chorwackimi i polskimi przedsiębiorstwami).
  5. Jak skutecznie wykorzystać środki z funduszy europejskich?

- wystąpienie przedstawiciela Agencji lub partnera Agencji;

- prezentacja firmy, która z sukcesem wykorzystała środki z UE.

11.00. – 11.30. – PRZERWA KAWOWA

11.30 – 13.00. – PANELE DYSKUSYJNE (WG BRANŻ)

Panele będą miały charakter 10 minutowych prezentacji, następnie dyskusji wśród uczestników - wszystkich przedstawicieli poszczególnych branż obecnych na spotkaniu.
Każda firma będzie miała możliwość 10 min. prezentacji własnej.

1. Spotkanie inwestorów zainteresowanych inwestycjami w strefach ekonomicznych (+ branża budowlana) z miastami, gminami, agencjami rozwoju.
  2. Branża spożywcza
  3. Branża budowlana
  4. Turystyka
  5. Odnawialne źródła energii + ochrona środowiska
  6. Sektor IT.

13.00. – 13.20. – PRZERWA KAWOWA

13.20. – 14.15. Rozmowy inwestorów z przedstawicielami innych projektów (hotele, domy starców, produkcja ekologiczna, i inne.

14.15. – 15.00. SESJA MATCHMAKINGOWA „B2B”

Spotkania przedsiębiorców face-to-face z dobranymi wcześniej potencjalnymi partnerami.

15.30. – 19.00. WIZYTA NA STADIONIE KLUBU PIŁKARSKIEGO NK ELEKTRA

• Zwiedzanie miasta - przejście przez Stare Miasto, Twierdzę;
  • wizyta na stadionie NK ELEKTRA (wystąpienie powitalne przedstawiciela klubu piłkarskiego oraz przedstawiciela Agencji, mecz towarzyski GOŚCIE: GOSPODARZE (2X15 minut)),