Finał Mistrzostw Świata w specjalnej chorwackiej strefie kibica!

Na zaproszenie Konsula Honorowego Chorwacji w Krakowie, Pana Pawła Włodarczyka mieliśmy przyjemność oglądać finałowy mecz Mistrzostw Świata w piłce nożnej w specjalnej chorwackiej strefie kibica.

Awans do finału mistrzostw świata w piłce nożnej chorwackiej drużyny spowodował, że piłkarze chorwaccy zdobyli serca polskich kibiców, którzy w znakomitej większości opowiedzieli się za wsparciem Chorwatów w ich finałowym meczu z Francuzami. Mając to na uwadze, konsul honorowy  Republiki Chorwacji w Krakowie, Paweł Włodarczyk zorganizował specjalną strefę chorwackiego kibica w Krakowie, do której zaprosił korpus konsularny, przedstawicieli samorządu lokalnego, licznych sympatyków Chorwacji i Chorwatów mieszkających w Krakowie i okolicy. W strefie chorwackiego kibica w trakcie meczu zgromadziło się około 160 osób, przybyły trzy ekipy telewizyjne (TVP, TVN i Polsta), które na bieżąco przekazywały do swoich stacji telewizyjnych radosne zachowania kibiców.

W trakcie i po meczu były organizowane bezpośrednie wywiady z kibicami. W przerwie meczu zostały rozlosowane koszulki chorwackie, piłki do gry w piłkę nożną oraz rozdane wszystkim chorwackie gadżety.

Po meczu, z okazji zajęcia historycznego drugiego miejsca przez piłkarzy chorwackich na mistrzostwach świata w Moskwie, konsul honorowy Paweł Włodarczyk wzniósł toast za sukces chorwackich piłkarzy, częstując wszystkich zebranych w strefie chorwackiego kibica winem chorwackim.

W wywiadzie udzielonym dla telewizji TVP konsul honorowy podziękował wszystkim kibicom w Polsce za wsparcie we wszystkich meczach i wspaniałe kibicowanie chorwackiej drużynie.

20180715_175210.jpg.........sala pełna kibiców.jpg