Koncert polsko-chorwackiego duetu w Konsulacie Chorwacji w Krakowie

Miło nam poinformować, iż na zaproszenie Konsula Honorowego Chorwacji w Krakowie oraz Stowarzyszenia Promującego Młodych Artystów wzięliśmy udział w koncercie polsko-chorwackiego duetu młodego pokolenia - chorwackiej altowiolistki - Dagmar Korbar oraz pianisty Macieja Kiełpińskiego. Koncert odbył się dnia 08.09.2019 r. w Konsulacie Republiki Chorwacji w Krakowie w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu "Młodzi Artyści w Krakowie".

W programie można było posłuchać: George Enescu - Konzertstuck na altówkę op. 12, Rudolf Matz - Elegija, Ignacy Dobrzyński - Nokturn op. 88 no. 5, J.S. Bach - Sonata Skrzypcowa a-moll nr 2, BWV 1003 w transkrypcji na altówkę.

Dagmar Korbar - najmłodsza altowiolistka w Chorwacji. Obecnie studiuje w Konserwatorium w Amsterdamie u prof. Svena Arne Tepla i profesor Marjolein Dispa. Otrzymuje również stypendium od Międzynarodowej Akademii Muzyki w Liechtensteinie. Brała udział w licznych konkursach krajowych i międzynarodowych. Na krajowych konkursach zdobyła trzy pierwsze nagrody jako solistka (2008, 2010, 2014) oraz pięć jako kameralistka (2009 , 20011, 2014 i 2015). Otrzymała również II nagrodę w międzynarodowym konkursie "Ars Nova" Trieste (Włochy) w kategorii duetu ze swoją siostrą Helgą Korbar. Od 2015 roku jest członkiem kwartetu smyczkowego Crondes, który odniósł już sukcesy dzięki swoim licznym koncertom w Niemczech, Chorwacji, Holandii, Austrii i Słowenii oraz zdobył kilka pierwszych nagród na międzynarodowych konkursach. Jest również członkiem Ensemble Esperanza, która składa się ze stypendystów Międzynarodowej Akademii Muzyki w Liechtensteinie.

Maciej Kiełpiński - Absolwent Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II s. im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu. Obecnie student drugiego roku studiów magisterskich Katedry Fortepianu Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr Mileny Kędry. Uczestnik wielu kursów mistrzowskich. Brał czynny udział w licznych akademickich projektach. Występował jako solista z Orkiestrą Kameralną Akademii Muzycznej w Krakowie, na Maratonie Młodych Pianistów w ramach 11. Festiwalu Wawel o Zmierzchu.


20190908_195026jpg