Spotkanie Radców Handlowych Ambasad i Przedstawicieli Izb Gospodarczych oraz Europejskie Forum Gospodarcze


null

Na zaproszenie Marszałka Województwa Łódzkiego i oraz Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego wzięliśmy udział w Spotkaniu Radców Handlowych Ambasad i Przedstawicieli Izb Gospodarczych, które odbyło się w Łodzi w dniach 13-14 października 2014 r.

W spotkaniu wzięli udział dyplomaci oraz przedstawiciele izb gospodarczych z takich krajów jak: Algieria, Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Hiszpania, Łotwa, Rosja, Serbia, Szwajcaria, Turcja czy Wielka Brytania.

W programie przewidziano m.in. wizytację terenów inwestycyjnych na terenie województwa Łódzkiego. 

null

Wydarzenie było wyśmienitą okazją do spotkań, prezentacji i wymiany doświadczeń.

Uczestnicy spotkania wzięli również udział w organizowanym w tym samym czasie Europejskim Forum Gospodarczym w Łodzi. Europejskie Forum Gospodarcze jest wydarzeniem cyklicznym, które organizowane jest już po raz siódmy przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Forum ma na celu budowanie bliskiej, opartej na wzajemnych korzyściach współpracy samorządów z biznesem.

null

W tym roku do Łodzi przyjechali także uznani eksperci oraz przedstawiciele kadry kierowniczej międzynarodowych koncernów. Wśród nich m.in. prof. Witold Orłowski, prof. Dariusz Rosami, Mete Akandere, dyrektor generalny Turkish Airlines w Polsce, Andrew Grill ze światowego giganta – firmy IBM, dr Manfred Kircher, Cluster Indstrielle Biotechnologie.

null