XII Edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego

W dniach od 2 do 4 września 2020 r. wzięliśmy udział w XII Edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. 

Katowice stały się na trzy dni centrum debaty o przyszłości Unii Europejskiej. Tegoroczny Kongres odbył się zarówno stacjonarnie - w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, jak i – w jeszcze większym zakresie niż dotychczas – online. Po raz kolejny eksperci, przedsiębiorcy i politycy rozmawiali między innymi o przyszłości naszego kontynentu, wyzwaniach na najbliższe lata i najnowszych trendach społeczno-gospodarczych.

Przez trzy kongresowe dni (2-4 września) odbyło się łącznie ponad 70 debat i dyskusji z udziałem ok. 400 prelegentów. Katowicki kongres był pierwszym wydarzeniem tej rangi i skali, które odbyło się po okresie zawieszenia organizacji dużych imprez w związku z pandemią koronawirusa. 

 Podczas XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego i 5. European Tech and Start-up Days Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach odwiedziło blisko 3,5 tys. gości. Do udziału w wydarzeniach online zarejestrowało się ponad 6,7 tys. osób. Unikalna liczba użytkowników, którzy w dniach 2-4 września 2020 r. obejrzeli debaty online, przekroczyła 100 tys.


Zrzut ekranu 51047png


Zrzut ekranu 51048png


Zrzut ekranu 51054png